9 Temmuz 2011 Cumartesi

Oooof!Yetti ama! Misafir dedik arada gelirler ama nede olsa giderler dedik ... Olmadı olmadı.  Üç gündür bu hanımı halımın üzerine tünemiş yumurtlamaya çalışırken buluyorum. ( Bu arada aynıları mı bilmiyorum geçen senede aynı sorunu yaşıyorduk) O kadarda pişkinlerki yanlarına gidiyorum kovuyorum iki dakka sonra hadi bi daha geliyorlar. Artık balkon camını kapamaya karar verdim evli mutlu çocuklu yuvalarını başka yerde kursunlar....

13 yorum:

ÖRGÜÇANTAM-Hatice yazıcı dedi ki...

:))))))))
her yıl aynı yere gelir yavrularlarmış doğru sanırım:))
cama yazı yaz doğumhane çatıya taşınmıştır diye:)))

Nilgün Torunoğlu dedi ki...

Bunlar yakında sizi evden atarlar :)

hobizublog dedi ki...

Aynen ya bizimde mahalleyi kırlangıçlar bastı başta ay ne güzel diyordum ama şimdi heryer kuş pisliği.Delirecem...

fiamma dedi ki...

Ahh sevgili Atölye Kediciğim, bende seninkine benzer sorun yaşadım geçen yıla kadar sürekli. Sadece yumurta bıraksalar iyi bir de yumurtaları var diye saldırganlaştılar, aylarca balkona bile çıkamaz oldum onlar yüzünden cam açamadık kokudan cayır sıcaklarda.Küçükte olsa balkonumu seviyorum, orada nefes alıyorum ve kapatmakta istemiyordum, bilmem işine yarar mı ama ben balkona en ince balık ağı yapıp kurtuldum. L şeklinde vidalı çiviler var onlarla 6-7 yerden gererek asıyorsun, istersen çerçeveletebilirsin de çıta ile.

LiLa dedi ki...

Senin yazını görünce benimkileride anlatayım dedim...
Bunlar böyle şekerim, yumurta dayanmıştır bi yerine neresini bulursa yumurtlar o.Bir gün halında iki yumutayla kaşılaşırsan şaşırma :))) Bizim nurtopu gibi bi kumrumuz çıktı bile yumurtadan :)) diğerini bekliyoruz.

Atolyekedi dedi ki...

Örgü Çantam iyi fikir aslında :))

Colette, bende öyle planladıklarını düşünüyorum :)

AN EK ZU RA, aynen, ilk başta ' aa ne şirin falan diyorduk şimdi maşşallah her yere giriyorlar girmekle kalmıyorlar....'

Fiamma sanırım açık balkon için diymi tavsiyen. Eğer öyleyse o da var. Açık balkonada başka bir çift dadandı. Yapılabilecek bir şey denemek lazım. Bu fotoğrafını çektiğim yer mutfak balkonunun içi, aslında balkon kapalı sadece camını açık bırakınca içeri dalıyorlar.

Lila, yumurta dayanmış :) o kesin :) Sizin nurtopunuza birbakayım aman bizim olasın nur topumuz...

KOVA KADINIYIM BEN dedi ki...

çok pişkinlermiş valla.
halıya tunemiş boylesını de ılk defa göruyorum.
umarım hayırı bereketi ile gelir
bebelerını sana baktırsnda gör.
senın merhametine cok guvenmıs olmalı

fiamma dedi ki...

Ayy öylesi yani kapalı balkona girmeleri daha fenaymış korkunca kendilerini de çarparak yaralıyorlar da dışarı çıkarması da zor oluyor onu da yaşadım ben, benim önerim açık camsız balkon için, kolay gelsin vallahi 2 yazını da görünce. Yanlız çok çabuk 2 çalı ile yumurta bırakıyorlar öyle dötrbaşı mağmur bir yuva kuracaklar diye bekleme, elini çabuk tut:(

Atolyekedi dedi ki...

Kova kadınıyım ben, aynen çok pişkinler :)

Fiamma, evet. Açık olan balkona yapabilirim önerin güzel. Bende o yaralama durumunu yaşadım en son gün. Şimdi evde olmadığım için kapattım balkon camını.Umarım o da yumurtlamak üzere olduğu için başka bir yer bulmuştur.

Yeşim dedi ki...

Kıyamam sana çok sinirlendirmişler benim pisimi :)

Atolyekedi dedi ki...

:) Evet Yeşimcim çok sinirlendim :)

//SECHHILL\\ dedi ki...

yaa sorma benim balkonuma musallat oldu bu güvercinler hayvanları çok seviyorum ama bıktırdılar beni de resmen balkonumda yaşıyorlar.Yine benim balkonda senin daha fenaymış halıda =))

Atolyekedi dedi ki...

SECHHILL, bende hayvanları çok seviyorum ama çaresiz kaldım her sene aynı muhabbeti yapıyorlar bana :)