14 Ağustos 2012 Salı

Bu gün....


Kadir geceniz mübarek olsun canlar. Allahım bu günde kimin derdi varsa devasını, şifa istiyenlere şifasını versin. Allahım kimseye acı, dert, tasa vermesin. Sağlık, huzur ve mutluluk nasip etsin Yarabbim.


Bayramın da yaklaşmasıyla birlikte hanımların temizlik işleri eminim yoğunlaşmıştır. Herkese kolay gelsin. Delikti söküktü tamir işleri yapıyorum ama gelgör ki 2 gündür sinir harbi yaşıyorum. Çünkü 2 gündür gün içinde sular ya ip gibi akıyor yada hiç akmıyor. Su olmadan da temziik olmuyor. Yani şunun şurasında  ne kaldı ne zaman düzelecek bilmiyorum.


Daha öce çok bayılarak aldığım ebruli ipi 1 aydır defalarca örüp örüp söküyorum. Ama artık karar kıldım. Umuyorumki bu akşam yaptığım şeyin yarısı bitecek . Bitse de paylaşsam :)


Ramazan ayını çok seviyorum ama bu yıl iyice düzenim bozuldu. Sahura kadar oturuyorum sonrasında ya uyuyorum yada bazen oturmaya devam ediyorum. Gün içinde bir taraftan ev işleriyle uğraşıyorum arada pilim bitiyor. Hobilerimle ilgili yaz tatili yapacağım diye birçok hayal kurmuştum ama hiç biri olmadı hep çabuk sonuç alacağım işlerle akşam otururken uğraşıyorum İlk defa bu sene ne zaman oturduğum ne zaman uyuduğum yada uyumaya çalıştığım belli olmayan zamanlar yaşadım. Yoruldum. Ya da yaşlanıyorum herhalde....


Bizim buralarda arada köpek sesleri duyardım ama hiç görmemiştim. 2 gün önce gün ağarmaya başlarken şöyle camdan bakınca şok geçirdim. Çünkü grup şeklindeki köpekleri gördüm ve çekebildiğim kısmı bu. Ve tam 18 tane köpek saydım, geçen yayalara arabalara havlayıp insanları korkutuyorlar. Ben bakarken bile korktum. 


Bu sersemlikte en mutlu anlarımdan biri ütü masa-dolabımın gelmesi oldu. Kendisini gökte ararken Limangoda buldum. Çok mutlu oldum. Birçok blogda görüp beğeniyordum. Dışarıya çıkıp mağazalarda aramak istemiştim. Ama İtiraf edeyim Ramazan boyunca dışarı çıktığım sayılıdır hafta sonları falan.... Ve bu düzensizlkte ilaç gibi geldi.Bu sayede hafta sonu bütün çalışma odasını karıştırıp yeniden düzenledim gayet sade oldu çok hoşuma gitti.

Şimdi gidip bir sulara bakayım. Eğer geldiyse yapılacak çok iş var gelmediyse de ya sabır Yarabbi...... 11 yorum:

*kelebekana*-* dedi ki...

iyi günlerde kullan ...bağışlananlardan olmamız dileğiyle ..kadir geemiz mübarek olsun ..

SHOIPTAR dedi ki...

ÜTÜ MASASI ÇOK GÜZEL VE ŞIK DURUYOR İYİ GÜNLERDE KULLAN EVRENCİĞİM .

Atolyekedi dedi ki...

Kelebekana, çok teşekkürler. Amin,işşallah.

SHOIPTAR, teşekkür ederim Annecim

Marifetane hobi dedi ki...

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin...

Atolyekedi dedi ki...

MARİFETANNE, Amiin cümlemizin işşallah.

Shimizu Zen dedi ki...

Mrb, kargo ütü masası dolabını tek parça halinde mi getiriyor? Çok güzelmiş iyi günlerde kullanın.

Bu arada ben de bloguma beklerım.

Atolyekedi dedi ki...

Evet tek parça halinde getirdiler. Teşekkürler.

uğurböceği dedi ki...

slm.bu ütü masasından bende istiyorum.ama kullanışlı mı acaba.ve ne kadar sağlam.3 ütü masası fiyatına deüer mi bilgi verirsen sevinirim

Atolyekedi dedi ki...

Uğurböceği, masa gayet kullanışlı, sağlam ve şık

Adsız dedi ki...

fiyatı ne kadardı acaba güle güle kullan canım

Atolyekedi dedi ki...

Uzun zaman oldu alalı, çok net hatırlamıyorum ama 200-250 arasıydı sanki