9 Temmuz 2013 Salı

Geçen hafta....


Geçen hafta tatilimin ilk haftasıydı ve biz Ramazan öncesi kafamızı gerçekten dağıtıp iş ortamlarımızdan uzaklaştık. İzmir ve çevresini gezdik bu yaz... Sanki yabancı bir memleket gibi söylesem de Ben ve sülalem İzmirliyiz :) Ama bu tatil kafa dinleme tatili olduğundan sülale ziyaret edilmedi :) Bu gereksiz bilgileri de bitirdikten sonra artık devam edebiliriz....


Kıyıda görülmedik pek yer kalmadı sanırım.Çeşme, Seferihisar, Ildır, Urla, Alaçatı..vs  Bu fotoğraftaki yer ıldır.... 


Ildır sahili....Deniz nereye gidersek gidelim çok temizdi...


Ve Alaçatı......Alaçatı'da çok sakin bir otelde kaldık.... 'Sakin Ev'de 
http://www.kucukvebutikoteller.com/sakin-ev  sitesinden ulaşabilirsiniz.  Bütün kış 05:00 da kalktıktan sonra 10:00-11:00 gibi uyanmak muhteşem bir kahvaltı ve ardından keyifle içilen kavhe ahhh ah hiç dönmese miydik acaba? Ve sonrasında canımız nereye isterse oraya...  Çok memnun kaldık ve mutlu ayrıldık. Yolunuz düşerse tavsiye ederim. 
Dipçik not:Alaçatı'da bir çok sanat gallerisi ve anitkacılar var mutlaka  uğranacak yerler arasında olmalı

Çeşme


Alaçatı'nın benim açımdan diğer yerlere göre daha özel yapan rahmetli Anneanneciğimin memleketi olması... Çok hüzünlü başlamış hayata anlatsam mı bilemedim. Neyse işte böyle Alaçatı sokaklarında gezerken Minik beyaz elbiseli saçları iki örgülü minik bir kızı,minik Sabriye'yi hayal ettim,boşnak Kerim'in elinden tutmuş bu sokaklarda dolaşıyor. Sonra dolaşabilmişler midir acaba? o kadar zamanları olmuş mudur? diye bir sürü düşünce ve soru  geçti aklımdan ve her seferinde gözlerim doldu.....5 yorum:

sdsss dedi ki...

İzmir'i gez gez bitmez.Yaşa yaşa doyulmaz. İyi ki gelmişsiniz...

YEB AKADEMİ dedi ki...

Tatiliniz güzel geçmişe benziyor.Gerçi ben tatil olurda kötüsümü olur?diye düşünenlerdenim.Ancak postunuzun sonunda merak içinda kaldım.Bir gün beyaz elbiseli minik Sabriye ile boşnak Kerim in hikayesini de anlatırsanız çok sevinirim.

Atolyekedi dedi ki...

Petek Uluğ, ah bilmez miyim? daha aklımda kalan yerler var. İşallah bir gün yaşamaya ve yerleşmeye de gelirim.

Yelda Ersozlu Bakırtaş, evet güzel geçti, teşekkür ederim. İşallah anlatabilirim, teşekkür ederim.

Unknown dedi ki...

yazınızı ne kadar güzel bağlamışsınız
Bir Ege kızı olarak bu hikaye beni de çok duygulandırdı.

Atolyekedi dedi ki...

Evy Craft, çok teşekkür ederim.