29 Haziran 2015 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Cuma sabah güneş banyosu ile güne başladık. Ve ben bu eğitim yılının son iş gününün sevinciyle okula gittim.


Cuma günleri eve dönüş sıkıntılı benim için çünkü evimizin yakınında cami var ve eve gelişim cuma vaktine denk geldiğim için her yer dolu oluyor. Ben de biraz oyalanmak için markete girdim geçen hafta sonu başka bir markette 12 tl ye gördüğüm uni'nin makyaj temizleme mendilleri a101'de 4,95 e görünce kaptım hemen..İyi ki almamışım dedim..Serbest piyasa işte tutturabildiğine.... aaraştırmak lazım....(Uni bir Türk markasıdır) 


Cuma eve girebilince önce enerjim tükenmeden iftar için yemek hazırlamaya başşladım. Boncuk kızım da beni patates sepetinin üzerinden işim bitene kadar izledi :)


Sonra çok yorulmuş olacak ki uyudu :)


Cuma gece izledik. 5o'li yaşlarındaki bir popçunun eski alışkanlıklarını devam ettirerek sürdürdüğü hayatında babasının ölümü ile öğrendiği gerçekler karşısında onun intikamını devam ettirme öyküsü anlatılıyor. Farklı bir dram..Pek alışık olmadığımız.Farklı hayatlar ve farklı bakış açıları.... İzlenir.


Gece 12 gibi uyuduk veee sahur sonrası minnnoşcuğumla video izlerken bu vaziyetteydik :) İtiraf edeyim bazen sırf yanıma gelsin diye uyuyo numarası yapıyorm hanfendi uyuyanları uyandırıp kendini sevdirme peşinde olduğu için her defasında bu numara işliyo :)


Cumartesi sineması...Davıd ve madam Hansen...Eski bir aktris olan madam hansen Alzheimer hastası olur ve bir kliniğe yatar. Doktoru olan davıd ile kendi hayatına dair ip uçları bulurlar....Dram tarzı bir film, İzlenir...

Sanırım hayatımda çok boş geçen bir cumartesiydi bu cumartesi.İş yapmadım Evrak boşluğu zaten ayrı bir durum :) Ve pazar erkenden çıktık dışarı. Market alışverişimizi yapıp biraz dolanıp erkenden evimize döndük böylesi daha iyi oluyor. Erken olunca kalabalık olmadan işleri tamamlayıp dönmek! Markette bulduğum boyama kitabı....Ne çok çeşit çıkmış piyasaya...


Gün boyu hareketli geçince akşam üstü enerji bitti biraz dinlenmek şart oldu. Biz dinlenirken minnoş kızım açılan sinek mevsiminin sevincini yaşıyordu :) Kendisini böyle yakaladım :)


Türü biyografi,dram. Türünden anlaşıldığı gibi gerçek bir hayat hikayesi. Ünlü bir yazar olan Bauby kendine geldiğinde hiç bir uzuvunu kıpırdatamamaktadır. Yardımsız nefes bile alamaz. Oynatabildiği tek yeri sol göz kapağıdır ve konuşma teapisti sayesinde çok zor şartlarda kitabını yazdırır.Tavsiye olunur özellikle de kurgu olmaması bence çok daha dikkat çekiciydi...


Babasının ayak koyduğu pufunun açıldığını öğrenen çirkin kız babaya rahat vermedi illa kutunun içinde... 


Sahur sonrası dram,komedi tarzı beğlenceli bir film izledim. 40 yaşında bekar bir kadının hayatı kararları ile ilgili farklı ve eğlenceli bir film. Bu sabah ilk ev iş günüydü :) Çarşaflar değişti yıkanmaya atıldı. Banyo temizlendi. Sahur için ufak bir şeylerin hazırlık aşaması devam ediyo. malum tatil ve ramazanın bir arada olması sebebiyle (İnsanlar geçe kadar otururp geçe kadar uyuyor)  biraz sessiz olan işleri tamamlayıp öğlen süpürme, silme vs işlere girişmeyi planlıyorum. Vakit ve enerji kalırsa da boyamayla uğraşacağım işşallah :)


Facebook'ta gördüm bu yazı ve fotoğrafı...Çok anlamlı geldi bana!!! 
Mutlu, sağlıklı, huzurlu bir hafta dileğiyle...

5 yorum:

tülin dedi ki...

Güzel bir hafta, harika bir tatil diliyorum.
Sevgiler.

Atolyekedi dedi ki...

Tülin, teşekkür ederim :)

evin tek kızı mona dedi ki...

üni makyaj mendillerini bende severek kullandım ama evet pazar araştırması yapmak lzım yoksa pahalıya alıyoruz çogu ürünü boyama kitabını da kullanmayan tek ben kaldım sanırım :)
BLOG:senbenvehayat.blogspot.com.tr
İNSTAGRAM:evintekkizimonatabını

Nilgün Komar dedi ki...

film önerilerini aldım şekerim sana iyi tatiller.. ♥

Atolyekedi dedi ki...

evin tek kızı mona, yalnız değilsiniz benim çevremde de var boyama kitabına bulaşamamışlar :)

Nilgün,ne güzel bende öneri üzerine film listeleri yapanlardanım. işşallah beğenirsin sende. Teşekkürler :)