11 Mayıs 2020 Pazartesi

Cumadan Pazara....


Cuma sabahı diğer hafta arası günler gibi koşturmaca ile başlıyor. Erkenden işe başlarsam enerjim tükenmeden yapmam gerekenleri bitiririm düşüncesinde oluyorum. Odalar havalandırılıyor , böceklerin ;  maması -tuvaleti-suyu , çiçeklerin sulanması derken ödev saati geliyor. Erkenden yemekleri hazırlayıp çayımı demliyorum. Hafta sonu rahat ederim düşüncesiyle evi süpür , sil işlerine giriştim. Akşama doğru işler bitince pilim de bitti :) 


Süpürge sesini duyanlar  yüksek yerlere kaçıyor , oralar süpürülmüyor ya...


Rahat etme hayali Cumartesi günü itibari ile suya düşüyor. Evdeki usta yapılması gereken tamirat işlerini yapmak istiyor ve bilin bakalım çırak ve temizlik işleri ile kim ilgilenecek? Doğru tahmin fotoğraftaki Behlül paşa değil ama o da yine süpürge sesi , tamir sesi dolayısıyla uyuyamayınca akşamına böyle bayılmış şekilde uyuyor :)


Neyse tüm çamaşırlar yıkanıp kuruyup yerleştiriliyor , yemekler yapılıp tamirat dolayısıyla ev de temizlenince rahata kavuşuyorum , hep birlikte kavuşuyoruz :)


Pazar günü temizlik yok . Yemek yapma işi ve bir kaç düzenleme işi bitirince akşama doğru tv karşınına geçiyoruz.Böceklerde rahatça uyuyorlar...


Bir süredir ara ara izlediğimiz dizinin son sezonu da bitiyoruz...


Scarlett Johansson hatırına açıp izlediğimiz bir film...


Daha önce izlemiştik ama çok tatlı duygusal bulduğumuz için tekrar izlemiş olduk...


Çirkin böceğinin bakışları : Benim hakkımdaki düşüncelerin seni ilgilendirir , uğraşma benimle ... der gibi bakıp kafasını çevirmesi....Ama onu mıncıklamama engel olamadı , o çatık kaş ve bakışlar :)
Çirkin böceğim ile huzurlu , sağlıklı bir hafta dileğiyle.....


2 yorum:

Derya dedi ki...

İfade dolu bakışları var hep birşey anlatır giib maşallah, çok seviyorum, bizimde olsa keşke böyle bir böcüğümüz, Murder ilgimi çekti, geçen bizde Çember diye bir diziye başladık ama çok devamını getiremedik o da fena değil,iyi haftalar.. :)

Atolyekedi dedi ki...

Evet Deryacığım , o bakışlar o yüz ifadesi o an için aslında onu mıncıklamak niyetinde olduğumu anladığı ve beni kendinden uzak tutmak istediği içindi . Ve gerçekten hep bir şeyler anlatır şekilde :) Murder , ben çok beğendim zaten bu tarz polisiye- hukuk - psikoloji odaklı dizi ve filmleri seviyorum. Çember'i de yazdım kenara , teşekkürler 🎉