8 Haziran 2020 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Yeni gün , boncuklarla yeni maceralar :)) Herkes ayrı alem...


Çok heyecanla beklediğim konserve kavanozları ve kapakları perşembe günü geldi. Gelir gelmez yıkayıp kurulayıp hazırlamıştım. Cuma günü de büyük bir heyecanla baharat dolabımı temizleyip ,  düzenledim. Yaklaşık bin yıl önce o süslü püslü çeyizlik baharat takımlarından ben de almıştım. Oldum olası da sevemedim o takımı...Başka , takım şeklinde bir şey de almak istemedim. Baktığımda boyutları aynı , gözümü de yormayacak sadelikte , kullanımı-temizliği pratik , kırıldığında acımayacağım ve hemen yenisini edinebileceğim bir şey olsun istedim. Öncelikler , tercihler değişmeye devam ediyor...


Tıkırtılara aldırmadan uyuyan boncuğum...


Nöbetleşe yer kapışması....


Ve cuma gecesi sineması....


Cumartesi manzarası...Kahvaltının hazırlanmasını bekliyormuş :))


Keyif yapmak böceklerimin işi...


Yeni yer bulmuş...


Cumartesi günü ormanda biraz yürüyüş yaptık...Çok iyi geldi..


Cumartesi gecesi izledik. 


Pazar sabahı uyanamayanlar var :)) 


Şu surata bayıldığımı söylemiş miydim? 


Her zaman olduğu gibi ... Birlikte boğuşup birlikte uyumak...


Kendisini keşfedeli bir kaç yıl oldu. Maraşlı bir arkadaşım sayesinde tarhana cipsini tanıdık. Yöresel ve güzel bir lezzet. Yani biz sevdik eşimle...Çocuklar cips tarzı şeyleri seviyorlar maalesef , bu da cips ama faydalı bir seçenek. Biz Tarhana cipsini öğrenmekte geç kalmışız. Bu yüzden bahsetmek istedim.


Yine öneri üzerine izlediğim bir film. Olaylar gelecekte geçiyor. Suç olaylarını , katilleri kontrol etmek için tasarlanmış işler.....


Böceğimin tatlı pozuyla herkese sağlıklı , huzurlu bir hafta diliyoruz 2 yorum:

Derya dedi ki...

Ne tatlı pozlar birinde kulaklar iyce yapışmış yok ortada :) hele o uyanamayan hali, maşallah. Baharatlıkları iyi günlerde kullanın, ah orman yürüyüşü oğluş haftasonu çıkamayınca bizimde onsuz gitmek içimize sinmiyor yoksa çok özledim, o tarhana cipslerini biliyorum çok önce yemiştim şu an tadı nasıldı onu bile unuttum düşünün o kadar çok olmuş, o kadar çok çeşitli yerde var ki bazen alsam deyip kararsız kalıyorum, var mı şuradan alıyoruz diye önereceğiniz iyi bi yer?

Atolyekedi dedi ki...

Çok teşekkür ederiz :)
Haklısınız aile bir arada olmayınca olmuyor ...
Migrosta 'yöresel lezzetler'in olduğu bir stand var orada satılıyor. Miktarı az ama tadını tekrar hatırlamak için denenebilir belki. Biz daha çok internet üzerinden alıyoruz hem fiyat hem miktar olarak daha avantajlıya geliyor.