3 Haziran 2020 Çarşamba

Tığ işleri...


Merhaba!!!
 Eskiden.... yani normal hayatımıza devam ettiğimiz zamanlarda akşam eve gelir yemek yer , bir sonraki akşamın yemeğini pişirir daha sonra malzemelerimi alıp tv karşına oturur ertesi gün çocuklara yaptıracağım etkinlikleri hazırlardım. Bu hazırlıklar genellikle yatana kadar süren uzun işlerdi. Tam tv karşısında oturmalık süreler....Asıl mevzuya geleyim , olay tv başında  uzun süre oturup  kalkmadan duramamamda...Bu tarz işler benim tv karşısında oturmamı sağlardı.  Şimdilerde de film izleyeceğim zaman elime örgümü de alıp oturuyorum . Böylece hem filmi izliyorum hem de iplerimi değerlendiriyorum. Kimbilir ne planlar yaparak aldığım iplerim... aradan zaman geçince unuttum gitti tabii...Ben de 2 farklı marka ve kalınlıktaki ipi kullanarak  böceklere battaniye ördüm. Bizim kız hemen sahiplendi :))


Normal bir çocuk battaniyesi büyüklüğünde olmadı. Biraz daha küçük oldu. 


Sürekli elimin altında olsun , rahatça, acımadan kullanacağım bir çift tutaç yapmak istedim. Daha önce yaptığım süslü tutaçların bir kısmını hediye ettim , elimde 1 çift kaldı onu da kullanmaya kıyamıyorum :)) 


Tülinciğimin blogunda daha önce gördüğüm çaydanlık örtüleri-kılıfları vardı. Ne zamandır demliğim için bir örtü yapmak istiyordum Tülinciğimin bloguna ve o yazısına BURADAN ulaşabilirsiniz. 


Önce çiçekli böcekli başladım ama sonra amaaan Evren heyecana gerek yok , ayrıca haddini de bil dedim ve  tabii ki pratik bir şey yaptım. Bu aralar hem bir şeyler  yapmak istiyorum hem de çok uğraşmadan hızlıca bitsin istiyorum 🤦‍♀️


Eski bozulan çaycımın demliği...Kaç yıldır kullanıyorum bilmiyorum. 1-2 bardaklık bitki çayı demlemek için ideal bence...


Yine elimde böyle ebruli bir ipim vardı. Bu tonlardan nedense atkı yapmayı seviyorum. Zevkle de ördüm.Güzel bir hediye olacağını umuyorum.


4 renk lif ipim vardı onları da hem değerlendireyim hem de yarım elma gönül alma hazırlayayım dedim. 


Şimdilik örebildiklerim bu kadar. 

🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️
6 yorum:

Derya dedi ki...

Ne güzel... ne zaman kime verileceği belli olmasa da o hayalle hediyler hazırlayan insanları seviyorum, bende yapıyorum bir koca hurç doldu. Desenli ipin tonları ne kadar güzelmiş, tam böcüğün ebatına göre battaniye olmuş. Acımadan sözü mühim bazen kıyamayıp kullanmıyorum bende tutaçları, biri var hep onu ötekiler süs misali tertemiz duruyorlar bir kenarda :) atkı da çok hoş olmuş, şu ara elişi terk etti beni.

ESMANUR dedi ki...

Eline emeğine sağlık hepsi birbirinden güzel

Atolyekedi dedi ki...

Evet Deryacığım o hediyeleri örerken hazırlarken de ne heyecanlanıyor insan :) Senin hediyeleri alacaklar çok şanslı... El işi terkediyorsa seni ilham geldiğinde harika işler orataya çıkacak demektir. Çok teşekkür ederim 🎉

Atolyekedi dedi ki...

ESMANUR ,çok teşekkür ederim 😊🎉

tülin dedi ki...

Not aldım;
canım öğretmenin çaydanlıkları üşütülmeyecek :)

Atolyekedi dedi ki...

Tülinciğim ya 🙈