30 Mayıs 2022 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Merhaba!! 


Bizimkiler bir sağa bir sola yatıyor...


Bu boncuğum da anasının yattığı yerlere....


Eksiklerimiz olsa da kabaca tamamladım.


Bir de burada uyusun bakalım...


Ev yoğurdunu çok seviyorum. Benim için yine gecikmiş bir uygulama oldu bu fırında yoğurt tutma işi.... Çeşit çeşit tarifleri var . Ben bir tanesini deneyeyim dedim. Hep eski usul yapıyordum. Sonra o kocaman tencereyi dolaba sığdırmak sıkıntı oluyordu. 


Havalar ısındıkça bayılmalar arttı.


Yakında betonlara yapışırlar.


Cumartesi günü evin tüm işlerini tamamladım. Hatta pazar günü yapmam gerekenleri de yaptım. Hiç oturmadan sabahtan akşama kadar hem de. Dedim ki tüm işleri bitireyim pazar günü dinlenirim. Cumartesi akşam bir haber geldi . Mahalle camiisinin bahçesinde çok hasta bir yavru var diye...Akşam hava kararmıştı haber geldiğinde....Çıkıp gittik ama yavruyu bulamadık. Pazar sabahı erkenden kalkıp yine gittik. Hasta olan yavruyu bulamadık. 3 kardeşmiş bu minnoşlar , Anaları da yokmuş. Birisi orada çok kedi var diye getirip bırakmış bahçeye...2 siyah 1'i de üç renkli bir bebek...İlk üç renklinin haberi geldi ama onu bulamayınca bu panteri alıp Veterinerlik Fakültesine Acil'e götürdük. Orada serum ve iğneleri yedi.Çok güzel severek ilgilendi doktorumuz. Vücudunda başka bir durum var mı diye testler yapılması da gerekiyormuş. Testler için randevu gerektiği söylendi. Bilmiyoruz ki beklerken ya çocuğun başına iş gelirse diye başka bir veterinere götürdük orada yapıldı testleri...Kanlı ishale yakalanmışlar , enfeksiyon varmış. Yatacak mecbur dediler . Pazar akşamı onu yatırıp bıraktık eve geldik. Bu cücüğü  İlk yakalamaya çalıştığımızda çok korkmuş kıhlamıştı. Sonra sakinleşince ne kutu ne başka bir şeye gerek kalmadan kucağımızda durdu hep.. Doğan Cüceloğlunun bir konuşması vardı bilirsiniz 'Annen yok kimsen yok' diye...Bu bebeleri Anaları besleyebilseydi bağışıklık ta yükselirdi , Vücut en azından daha güçlü olurdu. Kim bilir ne oldu ona da...Orada çok fazla yavru var . Bakıp ilgilenen kontrol eden de var ama bu bebekler hiç yemek yiyememişler, susuz da kalmışlar.. Bugün güzel haber bekliyoruz , daha öncesini biz takip etmediğimiz bilmediğimiz için umuyoruz ki geç kalınmadan müdahale edilmiştir. 


Pazar gecesi şimşek çaktı , şiddetli rüzgar esti. Bizimki de meraklandı...


Çok koşturmalı ve üzücüydü hafta sonumuz inşallah güzel haberler alacağımız ,sağlıklı , huzurlu bir hafta olur cümleten 🙏💖🐾🌹 

2 yorum:

tülin dedi ki...

Nasıl oldu küçük? Merak ettim canım. Ayrıca şu stresli günlerde ne iyi geliyor sizin gibi melek kalplerin yaptıkları. Çok teşekkür ederim .

Atolyekedi dedi ki...

Maalesef Tülinciğim , çok isterdim iyileştiler koşup oynuyorlar demeyi ... Gerçekten öyle olmasını....Maalesef onu da , arayıp bulamadığımız güzel kardeşini de , pazartesi ve salı akşamları aynı ortamda olup hasta olan iki panter'i de Kaybettik. Hepsi Melek oldular 😢😢😢 Şu an çok üzgünüz Hüseyinle...Bir şeyler yapmaya çalıştık onlar için ama işe yaramadı maalesef...