12 Eylül 2022 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Merhaba!! 


Geçen hafta okulum başladı. Güzel eğitimler aldım. Yavrularımla tanıştım. Minik tanışma hediyelerim ve yaka kartları olmadan olmazdı zaten....
Tüm Yavrularımıza yeni Eğitim-Öğretim yılının sağlıkla , bol bilgiyle ve güzel anılarla geçmesini diliyorum. Tüm Ana babalara da hayırlı , güzel bir yıl diliyorum.


Fotoğraf çekmeye vaktim olmadı.... Son 3 hafta çok yoğun ve yorucu geçti. Aslında son 1 yıl çok yorucuydu özellikle de mental olarak...Hastalıklar , bitmeyen inşaat vs vs. okulların açılmasıyla  güzel bir rutin oluşturmuş olacağım.


Gören de çok akıllı bir kız zanneder...Neyse ki takip edenler kendisini iyi tanıyor 🙈


Koşa koşa iş yetiştirmeye çalışıyorken 'ay bana bulaşmasın saklanması' yapmış Çirkin hanımcığım...


Ufak bir nefes alma molası...İşler hiç bitmiyor , sürekli yoğun ve yorgunum...Neyse ki arada güzel şeyler de oluyor. Çok sevdiğiniz birinin sesini duymak gibi ya da bir minnoşun iyi olduğunu öğrenmek gibi....


Yıllardır kullandığım bir tarif bu. Bu sefer tarifi biraz değiştirdim. Tarifte: 15-20 karanfil kaynamış suda 3-6 dakika kaynatılıp soğumaya bırakılır diyordu. Yıllarca öyle kullandım. Yaptığım araştırmalar doğrultusunda suyu kaynatıp bir kaba boşalttım ve içine 1 avuç karanfil attım sonra soğumaya bıraktım. Bir kısmını elimde olan sprey şişeye koydum. Banyo sonrası saç diplerime sıkıyorum. Saçları besliyor ve başka faydaları da var. Bu tarz şeylere meraklıysanız zaten biliyorsunuzdur. 
Sprey şişeye gül suyu da koyup kullanıyorum. Çok pratik oluyor. Gül sularını da buzdolabında saklıyorum.


Bu bilgiyi okuyunca da bayıldım. En kötü yuvarlanıyorsun. Süpermiş...


Herkese güzel bir hafta diliyorum...

 

Hiç yorum yok: