18 Aralık 2017 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Cuma sabahı koşturmaca uyanmamla birlikte başlıyor. Hemen pencereler açılıyor, kakikokonlar temizleniyor, su tazeleniyor, mama tazeleniyor. Mutfak, salon, yatak odası toparlanıyor. Çamaşırlar makineye atılıyor. Sonra toplu olarak fotoğraflar ve bilgi notu gönderiliyor. sonrası bir keyif kahvesi....


Cuma akşamı yemek sonrası ütü, yoklamalar, değerlendirmeler, bir sonraki haftanın planları, market listesi....


Gecemin ortakları :)


Ve cumartesi günü...Dolapların 3. katını atıyoruz...Arada ufak tefek eksikleri almak için kısa süreliğine dışarı çıkıyoruz, okul için aldığım sepetleri kapıya yakın koyuyorum. Koyar koymaz da sahiplenen biri çıkıyor.


Sanki boyayı paşa oğlum yapmış....


Kız da ayrı yorulmuş...


Pazar günü...Sabah kalkıyoruz,kahvaltı ve rutin işlerden sonra market alışverişini yapalım ve kahve içip gelelim diye dışarı çıkıyoruz.


Ankamall'e gidiyoruz marketin yanında LCW var , bakıp çıkalım diyoruz. Zaten öğretmenler günü indiriminden de yararlanamamıştım o zaman almak istediklerimi şimdi alıyorum.


Eve geliyoruz. Market alışverişini yerleştirip yemek işine girişiyorum...Bu oğlan cumartesi günü astarını attığım kutuya girmiş. Yemek sonrası uzun uzun mutfak düzenlemesi yapıyorum. Asıl hafta ya karışacak tam anlamıyla...Hem dolaplara cila atılacak hem fayanslar boyanacak hazır tüm mutfak kalkmışken şeklini de değiştirsem diyorum.Bakalım uygun olursa planladıklarım değiştiririz...
 Güzel , işlerinizin rast gittiği yeni bir hafta dileğiyle....

Hiç yorum yok: