8 Ocak 2018 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Cuma sabahı henüz koşturmaca başlamamışken... 


Mutfağı toparlarken bu böcek yanımda...


Anası uyuyo...


Benim tıkırtımda uyunur mu hiç? Uyanmış ta camdan bakınıyor....


Mutfaktaki işler bitmez...Oğlanıma laf attım 'ne işin var yine orada ' diye , cevap verdi bana :) Cevap verilmez öyle anneanneye dedim bir de...Zamane çoocuğu...


Cuma akşamı...Normalde ütü akşamım ama ben pazar günü yapmaya karar verdim. Bu yüzden evrak işlerini hallettim.


Cumartesi sabahı...Ve çektiğim tek fotoğraf....Anasına çatarken yiyeceği dayaktan habersiz oğlan çoocuğu...Cumartesi gün erkenden başladı , canım cuma gününden müthiş simit çekmişti, şöyle çıtır çıtır Ankara simiti ve çay...Çıkıp simitimizi yedik ve nerede o eski Ankara simitleri dedik eşimle...Market alışverişimizi yapıp kahvemizi içip evimize döndük.


Ve cuma akşam başladığımız bu harika diziyi cumartesi öğleden sonra izlemeye devam ettik....Tam sevdiğim tarz Dram, gerilim türünün bence harika bir örneği...Maalesef 10 bölümdü. Çabucak bitti. Şimdi yeni sezonu bekleyeceğiz artık...


Ve pazar sabahı...


Sabah rutinimiz ...


İkinci rutin. Kahvaltı hazırlanana kadar masada oturmak...


Pazar kahvaltısı...Patatesleri tost makinesinde pişirmeyi geçen hafta içi instagramda görmüştüm hemen denedim. Biz beyimle çok beğendik.


Kahvaltı sonrası hemen kahvemizi içtik. 


Kahve sefası sonrası temizlik , ütü, çamaşır katlama, toplama , yıkama , yerleştirme şeklinde ev işlerinde devam ediyor. Sonrası e-okul işleri hallediliyor ve benden mutlusu yok...Haftalık programımı ve pazartesi akşamının yemeğini de yaptım mı tüm işlerimi bitirmiş oluyorum.


Yeni haftamızın huzurla ve sağlıkla geçmesi dileğiyle...3 yorum:

Derya dedi ki...

İyi haftalar olsun.. :) Tatlı kedilerin her hali her pozu yeni yazınız için merak oluşturuyor bende, çok seviyorum, tost makinesinde patates kesinlikle denemeliyim, Çınar çok seviyor ama kızartma yapmak çok tercih ettiğim birşey değil o yüzden dikkatimi çekti kesin deneyeceğim, sevgiler..

kiwi dedi ki...

nasıl tatlı bir kedicik :)

Atolyekedi dedi ki...

Derya, Teşekkür ederim, cümlemize olsun! Minnoşlarım adına da ayrıca teşekkür ederim :) Aslında patatesleri denerken ön yargıyla yaklaşıp en fazla bir patates heba olur diye düşünmüştüm ama sonuç şaşırttı...Sevgiler benden ve minnoşlarımdan :)

celibon, çok teşekkür ederiz :