1 Ekim 2018 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Cuma günü erkenden kalkış...Kahve içip kendine gelmeye çalışma durumları...Toplantım olduğu için evden erken çıkmam gerekiyor....


Koşa koşa ortalığı toparlayıp , düzenleyip, bir iki temizlik işini yapıp hazırlanmaya geçiyorum.
Cumartesi sabahı...Cuma akşamı çok yorgun dönüyorum , elim kolum kalkmıyor...Bu yüzden erkenden yatıyorum. Ve cumartesi sabahında böyle uyandırılıyorum.


Cumartesi günü temizlik, çamaşır, bulaşıkla geçiyor ve tabii market alışverişi...Stok en önemlisi...Biz halıları sererek kış moduna geçiyoruz. Bu yüzden Behlül pek mutlu...Tüm gün iş yapınca birer kahveyi hakekdiyoruz.Ve pazar sabahı...Erkenden kalkış ve günübirlik Safranbolu turu...Safranbolu saat kulesi...Türkiye'deki tek el ile kurulan saatmiş...


O güzel manzara....


Kanyon...Ne harika fotoğraflar çektim ama ne seçmek, ne düzenlemek için vaktim maalesef yok. Bu yüzden bu hafta az fotoğraf paylaşıyorum. 


Eskiden Türk evi böyle olurmuş...Ne varsa eskilerde var...Şimdilik hoşçakalın, güzel geçsin yeni haftamız....4 yorum:

EMİNE ÖZTÜRK dedi ki...

HARİKA fotoğraflar...

Derya dedi ki...

Gerçekten ne varsa eskilerde varmış, o mutfak tam benlik, Safranbolu çok güzel yıllar evvel gitmiştim, yine gitmeyi çok isterim.
Bugün sizin güzel gözlüler gibi bir pisiye rastladım sokakta hemen aklıma geldiler, çok ürkekti korkmasa beslemek sevmek isterdim, iyi haftalar..

tülin dedi ki...

Merhaba.
Yine güzel bir kaçış planı olmuş :)

Atolyekedi dedi ki...

EMİNE ÖZTÜRK, teşekkürler :)

Derya, buralara yakın sayılacak yerler arasında aslında...Her fırsatta kaçmak lazım...
Ne güzel, bizim boncukları hatırlamanız :) Belki yine karşılaşırsınız...

Tülin, aynen , keşke daha sık fırsat olsa :))