25 Kasım 2019 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Cuma sabahı...
İtiraf edeyim ilginç bir hafta oldu...Çocuklarımın uyku düzeni bozuldu...Sabah trafiğinde okula yetişmeye çalışmak zordu...Ama eğitimler çok güzeldi... Bir de evrakları okul saatinde yapmak ve eve getirmemekte güzeldi...


Cuma günü...Saat 14:00 gibi evdeyim.. Bu saatte evde olmak ta çok ilginç geldi doğrusu...


Eve gelince kategorilerine göre çamaşırlar sırayla yıkanmaya atıldı. Evi süpür , sil ,toz al işleri halledildi. Akşam yemeği de yapıldı . Sonra dinlenmeye geçince kuzucum kucağıma gelip böyle uyudu...Sanki sabahtan okula yetişmiş sonra eve gelip tüm işleri yapmış gibi yorgun  :)) 


Yer kavgası yapan böceklerim...


Cumartesi sabahı... Ben kahvaltı hazırlarken boncuklar oyun peşinde...


Ve cumartesi günü harika bir eğitime daha katıldık. Bu sefer beyimle...Çok teşekkür ederiz destekleyen Belediyemize ve eğitim veren tüm Hocalarımıza....


Salon beyefendisi Behlül... Pazar sabahı... 


Günlük ufak tefek işler....Klasik ve yorgun bir pazar....


Öncelikle ilk öğretmenimiz Başöğretmen Atamız olmak üzere , hepimizin ilk öğretmeni Anne ve Babalarımızdır ne öğrendiysek onlardan öğrenip temelimiz atılmıştır , bu yüzden Anne ve Babalarımızın ve İlkokuldan başlayarak tüm eğitim öğretim hayatım boyunca öğretmenim olmuş Öğretmenlerimin , meslek hayatımda tanıştığım ve bana kişiliği ve eğitimciliği ile öğretmenliğime katkısı olan tüm meslektaşlarımın , henüz okul hayatı bitmemiş ve bitirdiklerinde öğretmen olacak kardeeşlerimin , henüz atanmamış öğretmen kardeşlerimin en kısa zamanda atanmalarını dileyerek Öğretmenler gününü kutluyorum. 

Bazı konulardan bahsetmekten çok hoşlanmıyorum aslında....Çünkü bazen yazarak anlatmaya çalışmak zorlayabiliyor. Ama bu sefer içimden geldi...Şu hediye alma işinden bahsetmek istiyorum. Sanırım bu öğretmenlik hayatımda beni en zorlayan şey bu Öğretmenler günü ve hediyesi...Bu benim şahsi fikrim tabii... Hediye alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Her eğitim yılı yeni bir sayfa açıyorum. Bu sayfada bol bol iyi niyet ve iyi dilekler oluyor böylelikle çocuklarım ve aileleriyle tanışıyorum. Ve 100/99 aynı şekilde yanıt alıyorum. Tabii ki ufak tefek problemler yaşıyorum, yaşıyoruz...Bu problemlerde aile ile birlikte işbirliği yapabiliyorsam çözümlemesi çok kolay oluyor...İşte bu sevgi , saygı , işbirliğinin değeri benim gözümde hiç bir hediye ile ölçülemez , kıyaslanamaz....Ayrıca çocuklarımın da maddi değeri olan şeyler yerine manevi değeri olan şeylere yönelmelerini , böyle hediyeler vermelerini desteklemeyi isterim. Mesela bir resim yapması , bir şarkı söylemesi ya da içinden gelen sözcükleri aktarması gibi...Mesela geçen sene tüm öğrencilerimin  içlerinden geldiği gibi konuştukları videolarını göndermişlerdi , hayatımda aldığım en güzel öğretmenler günü hediyesiydi...Ve hayatımın en mutlu en anlamlı günü olmuştu...Bu sene yine çok güzel videolar , ses kayıtları , şarkılar , şiirler geldi daha anlamlı , daha güzel ne olabilir ki...Bilmem anlatabiliyor muyum? 

🎉💖Sağlıklı , huzurlu , mutlu bir hafta dileğiyle...🎉💖


2 yorum:

Derya dedi ki...

Böcükler çok tatlılar o kucakta yatışı, birde ilk poz bittim uykusuzum diyor resmen, maşallah onlara. Haftanız verimli geçmiş ne güzel, o kadar çalışıp birde evde bir dünya iş çalışan kadın olmak zor allah kolaylık versin. Gelelim öğretmenler günü hediyesi olayına, sonuna kadar size katılıyorum, ama gelin görün ki bunu sınıf ortamında veya grupta yazsam topa tutarlar beni, pintilikten tutunda bilmem neye kadar neler söylenir. Bizde işlevsiz saçma bişey aldık mesela, lüzümsuz oldu, hiç olmazsa bir demet çiçek olsa bence hocamız da daha mutlu olur ve rahat hissederdi. Günümüz küçük ve aslında mühim olan duygusal, maddi olmayan şeyleri atlayan, onları önemsiz sayan insanlarla dolu malesef, iyi haftalar olsun.. :)

Atolyekedi dedi ki...

İşin o boyutu da var sevgili Derya...Çok üzücü.... son cümledeki tespit harika!