30 Mart 2020 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Merhaba!! Minnoşlar her zaman oyun peşinde...Özellikle oğlanlar...


Kudurup kudurup yorulunca bir de birbirlerine dayanıp dinlenmiyorlar mı? 


Kızım ağır başlı , her zaman...Ara da bir çirkinleştiği de oluyor tabii :) Geçen hafta kök söktürdü yeni düzeni sevmedi , ergen kızımın yalnız kalmaya da ihtiyacı var , onu da anlamış olduk ama üzgünüm benim elimden bir şey gelmiyor bir süre daha dip dibeyiz :)


Çok ilginç bir haftaydı benim için. Çünkü bütün günlük rutinlerimin değiştiği ve çok hızlı bir şekilde dijital çağa girdiğim bir haftaydı. KÖ (Koronadan Önce) haftada 3 akşam bilgisayar açar bunların 2 tanesinde sırf evrak yapar bir diğerinde de blog yazımı hazırlar bilgisayarı kapatırdım. Geçen hafta her gün sabahtan akşama kadar bilgisayarın başında geçen ve bir diğer taraftan telefonunda işin içinde olduğu ekran süremin ayyuka çıktığı bir çağa girdim ve korkarım bundan sonra böyle devam edecek...Tek olumlu tarafı internet konusunda bilmediğim  şeyleri öğrenmeye başladım. Evet bu dijital çağ benim için korkutucu.... bu yüzden bu kadar şaşkın  ve üzgünüm...


Sevgi pıtırcığı minnoşum o kadar uyumlu ki yeni düzenden de gayet memnun...


Buncağızım da hep oyun hep oyun istiyor...En çok ta bizimle...


Sanırım cumartesiydi böyle havanın biraz güzel olduğu bir andı... Balkon kapısını açıp kuş cıvıltılarını dinledik...


Cumadan itibaren izleyebildiğimiz filmlerden...Çok hüzünlü...İnsan haksızlıklara gelemiyor kim olursa olsun...


Adam Sandler'in eğlenceli filmlerinden biri daha...Zaten 1-Adam Sandler  2-Ben Stiller varsa genelde seviyorum o filmleri...


Eşimin seçimi , izlediğime memnunum ....Bazen sadece merak edersin...


Tam benlik bir diziydi. Bayıldım. İşin içinde hem psikoloji hem de polisiye vardı. Polisiye filmlerin ellerinde tabancayla sağa sola koşturan adamların olduğu filmler hariç bu tarz araştırmalı bilimsel ve gerçeklerden uyarlama olanlarını seviyorum.


Bu da yine bir kitaptan uyarlama diziydi. Ve bunu da sevdim.


Evde çalışmak ilginç. (İtiraf edeyim özenirdim. Ne güzel ev işleri de tıkır tıkır gider derdim) Çamaşırı atıp , yemeği koyup , bir yerleri silip hop bilgisayarın başına geliyormuşsun. Çalışma aralarını ev işlerine ayırıyormuşsun. (Ben de sorumlulukları biraz abartıyor olabilirim görev insanıyım çünkü....) Ne kadar ev işi yapsam da eskisi gibi günün 4-5 hatta bazen 6 saatini sürekli ayakta ve hareket halinde geçirmiyorum tabii. Aman sağlık olsun da başka bir şey istemiyorum. Bir de evde çok sıkıldık diyenleri anlamıyorum . Benim sıkılmak için vaktim olmuyor hatta aslında uyumasam da şu şu işlere de el atsam diye düşünüyorum. Sonra uyku düzeni önemli olduğunu hatırlayıp vazgeçiyorum. Bu yeni olağan üstü düzende beni sıkan tek şey var ama Neyse uzatmak istemiyorum daha okul ile ilgili yapmam gerekenler var çok geç olmadan bitirip yatmam lazım. 
Sağlıklı bir hafta dileğiyle...


Hiç yorum yok: