18 Mayıs 2020 Pazartesi

Cumadan Pazara...


Günlerden cuma...günlük rutin iş ve temizlikler...Ödevler , görevler :) 


Bizim böcekler sosyal mesafeye çok dikkat ederler :) 


Cumartesi tüm gün temizlik günüydü...Bayram temizliğimi yaptım. Hafta sonu birbiriyle kesişen görevler olmadığından son güne bırakmak istemedim ve akşam bitti işlerim. 


Kulaklar  o kadar hassas ki ,  bir radar gibi yürüyüş sesini duydu :)


Pazar öğleden sonramı evrak dolabımı ve çalışma odasını düzenleme için ayırdım. Ne güzel oldu...Düzenleme yaparken bir öğrencimin yaptığı resmimi buldum :) Ve bana resmi verdiği günü hatırladım...


Prensesimin süzülmeleri :)
Güzel bir filmdi sevdim. Sıcak bir aile filmi...


Çok farklı yorumlarını okudum filmin. Ben izlediğim filmlerde bana ne hissettirdiğine önem veririm. Benim için duygu dolu bir filmdi. İzlemek için geç kalmışım. Bu insanoğlu ne ister birbirinden bilmem. Şu dünyada bizim gibi iki ayaklılardan başka canlı yok sen bizden değilsin deyip karşısında olduğunu düşündüğüne işkence eden... Hayat bu kadar uzun değil , elinizdekilerle yetinip tadını çıkartın . Sadece bu film için değil dünyanın neresinde olursa olsun birbirini ötekileştirip eziyet edilmesini izlemeye tahammül edemiyorum, haksızlık bunlar. Neyse ben kendimce yorumlamayayım bu film olaylarını bir gün biri çıkıp : kardeşim sen film izleme , izlersen de buraya yazma diyecek :)


Klasik korku filmi :) 


Yine izlerken zorlandığım bir film. Aslında çok tatlı , sıcak insan ilişkilerinin ve komedi unsurunun da olduğu bir film ama yine haksızlıklar , adaletsizlikler , üstün olma , galip gelme çabaları falan filan...💖 Boncuk paşamla herkese sağlıklı , huzurlu güzel bir hafta diliyoruz 💖
2 yorum:

Derya dedi ki...

Mesafelerini sevsinler, balkona bakışı ne güzel, film ve dizilerde genelde neşeli ve umutlu olanları seviyorum diğerlerini izlemek zor geliyor aslında çoğu hayatın gerçeği fazla mı yüzyüze geldik o yüzden birde filmini izlemek zor geliyor bilmiyorum, nadiren oyuncudan dolayı drama izleyebiliyorum :)

Atolyekedi dedi ki...

Sosyal mesafe önemli :) Teşekkür ederiz Deryacığım🎉
Ben de sebebini bulamıyorum aynen dediğin gibi hayatın gerçekleri ama tahammül etmek zor 🎉