6 Ocak 2021 Çarşamba

Boyama İşleri-1Merhaba!! En son yaptığım ahşap boyamalarla ilgili demiştim ki: hepsi bitince toplu olarak paylaşacağım. Çok kötü bir fikirmiş 🙈 Çünkü çok fazla fotoğraf var , fotoğrafları elemek ve düzenlemek zaman alıyor. Bir bu kadar daha var , bunlar da elemeyle azaldı...Neyse bazı şeyleri öğrenmek için tecrübenin önemini yeniden anlamış olarak ders çıkarmış oldum...Artık kendimi böyle teselli ediyorum.


Ahşap boyama Aşamaları:
1. zımpara attım 
2. Nemli bez ile sildim
3.Yarı yarıya su ile karıştırdığım boya ile astar attım.


Burada 2 kattan itibaren direk boya ile boyadım.Parçaları tek tek boyadım.Bulut un üzerine de Gümüş renk akrilik boya ile eskitme yaptım.


Bu yapıştırıcı ile yapıştırdım .Fotoğraftaki sprey cila attım.


Zımpara ,nemli bez ve ilk kat astar attıktan sonra 2 kat Gümüş renk akrilik boya ile boyadım.


Bazı harflere 2 kat sim geçtim. Elimdeki kolay transferdeki çiçekleri kesip nemli bir bez yardımı ile istediğim yerlere monte ettim.


Burada kullandığım boya ve sprey cila var.Beyaz akrilik boyayı astar için kullanmıştım.


Zımpara ve nemli bez ile sildikten sonra beyaz renk boya ile astar attım. Çift tarafını farklı renk yaptım.


Kırmızı renk boya kalınlaştığı için fotoğraftaki Glazıng i karıştırarak incelttim. 2 kat kırmızı renk  bir tarafına , 2 kat pembe renk diğer tarafına geçtim. Pembe rengi kırmızı ve beyaz renk akrilik boyaları karıştırarak elde ettim.. İki tarafa da Glitter yani sim ile geçtim. Sprey cila attım.


Zımpara ,nemli bez ile silme işleminden sonra astar attım. Kendi oluşturduğum pembe renk ile 2 kat boyadım . Saç kısmını kahverengi  2 kat geçtim. 


Kullandığım boyalar....


Kullandığım boyalar....


Yeşil rengi elde ederken kullandığım boyalar...


Gümüş renk ile eskitme yaptım. Ve sprey cila attım.


Bana pek belli olmaz ama şimdilik kendim için olanları böyle koydum. Hediye olanları fotoğraf sonrası kaldırdım tabii 🙈


Minnie hafta sonuna kadar kalacamış. Hasretle bekliyoruz iyileşmesini...Yeni yılın ilk haftasından herkese selamlar , sevgiler ... Sağlıkla kalın  💖💖💖

 

2 yorum:

Derya dedi ki...

Çiçekli desen olana takılıp kaldım 😍 üretmek boyamak güzel devam 👍 resim kısmına katılıyorum o iş bazen beni de bıktırıyor çok olunca ☺️

Atolyekedi dedi ki...

Ben de o deseni çok seviyorum Deryacığım ... Gerçekten boyamak güzel , üstelik insanı rahatlatıyor da...Evet haklısın , beni de en çok zorlayan kısım o 🙈