8 Ocak 2021 Cuma

Boyama İşleri-2


Merhaba!! Çok şükür dağ gibi fotoğrafları da düzenleyebildim🙈  
Kitap şeklinde kutu...Zımparalayıp nemli bir bez ile sildikten sonra yarı yarıya boya-su karışımı ile astar attım. Bu kısım sulu yemek tariflerinin başlangıcı gibi 🙈) 2. ve 3 katını beyaz renk akrilik boya ile yaptım.


Kullandığım boyalar...Kolay transfer kullandım. Ölçüsünü düzgün ayarlayabilmek için kenarlarından kesip üst kısmındaki ince jelatini çıkartıp monte etmek istediğimiz yere koyuyoruz. Bu renkli kısmı yapıştırılacak zemine döndürüyoruz. Islak bir bez ile ortadan başlayıp tampon hareketlerle tüm transfer kağıdını ıslatıyoruz. Zaten kağıt yeterince ıslanınca kendi kalkıyor.


Kutunun artistik pozu da arkadaşlarıyla böyle olsun....


Eşimin 'Mutfak' yazmayınca 'mutfak' olduğu anlaşılmıyor mu? Süsü olan 'Mutfak' yazısı...
Zımpara , nemli bezle silme ve yarı yarıya su boya karışımı ile ilk kat astarından sonra kendi oluşturduğum Mavi tonu ile önlü arkalı 2 şer kat boya yapıyorum.


Kullandığım boya ve malzemeler....


Çiçekleri yine bu yapıştırıcı ile yapıştırdım. Kendisini alalı çok oldu. Moda çarşıdan boncuk malzemeleri satan dükkandan almıştım. Güçlü bir yapıştırıcı hala var mıdır bilmiyorum . Hatta kurumamış olmasına çok şaşırıyorum 🙈


Mutfak yazınca Mutfak olduğunu anladığımız Mutfak süsü...


Bu tarz kendinden boyası olan , metal olan ya da polyester tarzı malzemeleri boyamadan önce Parlak yüzey astarı ile önce 1 kat geçip 12 saat sonra önce hafifçe zımparalayıp 1 kat daha geçip kurumaya bırakıyoruz ve sonrasında da istediğimiz şekilde boyayıp süsleyebiliriz.


Tek kat bronz renk geçmiştim bu fotoğrafta...Toplamda 2 kat bronz renk geçtim.


Bronz renk öncesi en sağdaki akrilik olan boyayı ilk astar olarak atmıştım. Sonra 2 kat bronz renk  geçtim.


Siyah renk boya ile de eski bir fırça yardımıyla eskitme yaptım.


Burada yeni bir şey öğrendim. Aynı kolay transfer deseninden arka kısımda da var. Bir tarafına ıslak bez ile monte işlemini yaparken fark etmeden arka kısımdaki transfer yapacağım kısım da ıslanmış , kurulamış olmama rağmen istediğim gibi monte olmadı. Silip kurulayıp hatta düzgün olması için bir kaç saat sonra işlemi tekrar yaptım. Islak ya da nemli zeminde kolay transferin tutmadığını tecrübeyle öğrenmiş oldum. 


Kullandığım boya ve malzemeler...

Parlak yüzey cilası işlemi bittikten sonra 2 kat kendi elde ettiğim yeşil renk ile boyadım. Kolay transferleri yapıştırdım. Gümüş renk ile eskitme yaptım. Sprey cila attım.


Yeşil rengi oluştururken kullandığım boyalar ve renkleri...


Böyle kuşlu yapraklı şeyleri oldum olası çok sevmişimdir . Kuşları boyadığım renkleri kendim oluşturdum. 


Polyester objeleri boyarken kullandığım boyalar...


Parlak yüzey astarından yakın poz....

Evi süsleyip püsledim , Minnie kızım gelsin de her şeyi kurcalasın , dağıtsın diye bekliyorum. ' Önemli olan uyumak deyip nerede olduğunu önemsemeyen bir tospik ile herkese hayırlı cumalar ve mutlu hafta sonları diliyoruz efem 💖🐾🌹💖

 

4 yorum:

Derya dedi ki...

burada gördükçe boyamaya da kayıyor aklım ama boyanacak bişeyde bırakmadım :) son kareye bittim kuzum ya o nasıl tatlı bir yatış maşallah :)

Atolyekedi dedi ki...

Çok teşekkür ederim Deryacığım 🌹 . Boyamak iyi gelir... O yatışa ben de bayıldım 🥰

tülin dedi ki...

Yine döktürmüşsün sen :)

Atolyekedi dedi ki...

Estafurullah. Çok teşekkür ederim Tülinciğim 🌹