22 Ocak 2021 Cuma

Resim , Örgü , Film , kahve


Merhaba! Bol resimlerle geldim. Kendimce tabii...Yılaaar önce bir resim kursuna gitmiştim . Sanırım 2007 yılıydı. O kursta çok tatlı bir öğretmenimiz vardı. Resme çizerek başlamayı öğretmişti. Başka kurslarda nasıldır ? neler yaptırılır bilmiyorum. Çünkü her öğretmenin ders işleyişi , öğretişi , yöntemleri farklıdır sonuçta. Ben maalesef şartlarım gereği sadece 3 ay devam edebilmiştim kursa...O zaman çalışmam gerekmişti...Neyse o konular başka zaten. Keşke o zaman devam etme imkanım olsaydı. 


Sonuçta hobiciyim ben...Herhangi bir iddiam , amacım yok. Üstelik süreççiyim. Minnie'nin ameliyat süreci zamanında (eve dönmesi 10 günden fazla sürdüğü için) çok iyi gelmişti resim yapmak.Toplamda 3 kız yaptım. Burada aslında asıl konu 'yoğurt kovası kapaklarının önemi '  🙈


Sadece 2 parçası benim. Diğerlerinin yerleri belli...Geçen sene bir karar almıştım. Tüm örgü , dikiş , boyama , resim projelerimi yapıp bitirmeye çalışmaktı. Daha önceleri yani korona öncesi hiç yapamıyordum. Şimdi akşam oturdukça dürtüyorum bir şeyler...Gün içinde de resim , ahşap boyama gündüz gözüyle , ufak ufak evden ve böceklerin işlerinden vakit  kaldıkça devam etmeye çalışıyorum.


2 minnoşa birer lif ördüm.


Minik cüzdan ve saç bantları...Bu saç bantları çok kurtarıcı... Sanırım hayatımda en çok bere ,saç bandı kullandığım kış oldu bu kış. 


Çok zevkle ördüm bereleri. 

Azizler filminde çocuk bir karakter vardı en çok ona güldüm 🙈
Uyarayım bu iki film de yetişkinler için. 


Ortakçım çıkmasa şaşarım zaten. Herkese hayırlı cumalar , mutlu hafta sonları 💖🌹🎉 

 

4 yorum:

Bigudili Anne Blogger dedi ki...

Emeginize saglik. Azizlerdeki yeğene ben de efsane güldüm, çok başarılıydı oyunculuğu da. Sevgiler

Atolyekedi dedi ki...

Bigudili Anne , çok teşekkür ederim 🌹
Kesinlikle katılıyorum çok yetenekli bir çocuk , çok güldürdü gerçekten.

Derya dedi ki...

Resim kursu benimde hayalim yıllardır bir türlü yapamadım, örgüler şahaneler yine, Cinayet Süsünü nispeten sevmiştim ama Azizler hayal kırıklığı oldu bende, iyi tatiller dilerimm :)

Atolyekedi dedi ki...

Çok mutlu oldum , çok teşekkür ederim. Böyle başarılı örgü ören birinin beğenmesi çok mutlu ediyor.Belki pandemi sonrası denk gelir bir resim kursu. Ben de yıllardır içimde kalan kurs ya da eğitimleri baharda yapmayı planlıyorum. Bakalım denk düşürebilirsem.Sırf Türk filmi izlemek için ve oyuncu kalitesine bakarak açıyoruz aslında filmleri. Yine kadrosuna aldanıp izlediğimiz ve adını hatırlamadığım çok çok kötü bir film çıtayı baya düşürdüğü için 🙈 Bunlar fena gelmedi doğrusu.