27 Ağustos 2021 Cuma

Boya işleri...


Merhaba!! eve geldim geleli bir taraftan boyamak istediklerimle bir taraftan okumak isteyip okuyamadığım kitaplarla bir taraftan da günlük işlerle uğraşıyorum. Evdeyim ama  yetişemiyorum kafamdaki her şeye....

Böyle siyah metal bir rafımız vardı. Ve ben siyah halini bizim eve uygun bulmuyordum. Ve tabii beyaz renge  boyadım.


Daha önce saksıların altına koyduğum ve gümüş renge boyadığım toprak kabında rengini latte rengine boyadım.


Böyle daha çok beğendim...


Bunlar kullandığım boyalar. Ortadaki hariç 🙈 Araya karıştırmışım. Cila atmadım. Olur da boya atarsa tekrar üstten geçerim.


Çok severek aldığım ama eve renginden dolayı yakıştıramadığım ayna...Eşim hiiç istemese de boyadım 🙈


Kullandığım boya. 


Daha önceleri hep sprey cila kullanıyordum. Özellikle boyadığım beyaz renkli objelerde sprey cila kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir sararmalar oluştuğunu fark edince zaten elimde olan bu cilayı denemek istedim.


Henüz asılmadı ama ilk fırsatta asılacağını umuyorum.


Çok severek kullandığım minik ev rafı ve metal kahve kutusu....Artık ne masa , sehpa üstlerine örtü ne de süs hiç bir şey koyamıyorum bizim böcekler yüzünden....Tüm süsleri tv ünitesinin dolaplarına hapsettim mecburen.Fakat bu ev daha kullanılır olsun istedim. Arkadaşımın tatlı minnoşu minişlerine ev yapar belki diye çatısını boyadım.  


Çatı için kullandığım boya ve cila.


Tüm obje daha önceden boyalı ve cilalı olduğu için boyamak istediğim kısma beyaz boya ile tek ince bir kat astar attım. Sonra kırmızı renk boya ile boyadım ve üstüne cila uyguladım.


Bu kadar koyu bir bordo hayal etmemiştim aslında... Ama elimin ayarı kaçmış demekki...


Önce beyaz astar attım. Sonra kırmızı ve siyahı karıştırıp bordo oluşturdum. Üzerine gümüş eskitme yapıp yine fırça ile cila yaptım.


Bakalım bizim böceklere bu ortam ne kadar dayanacak 🤔

🎉💖Hayırlı cumalar ve mutlu , sağlıklı hafta sonları dileklerimizle 💖🎉

 

Hiç yorum yok: